logo-samandehi
فهرست سایت
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :

کاربران اینترنت در آسیا : یک میلیارد نفر

کاربران اینترنت در آسیا : یک میلیارد نفر

آسیا هم اکنون بیش از ۴۵ درصد کاربران اینترنت دنیا را در خود جای داده است و ضریب نفوذ اینترنت در این قاره ۲۷ درصد پیش بینی می شود. بر اساس گزارشی که به تازگی توسط We Are Social منتشر شده، هم اکنون 1.03 میلیارد نفر از ساکنان این قاره کاربر اینترنت هستند. این عدد در سال گذشته ۹۰۹ میلیون نفر بود.

باید اشاره کرد آمار We Are Social بر پایه اطلاعات جمع آوری شده از منابع رسمی، تهیه شده اند. و این منابع همیشه و در همه جای دنیا با شک و تردید روبرو بوده اند. بر پایه این مطالعه، کره جنوبی هم اکنون با ضریب نفوذ ۸۳ درصدی، جلودار کشورهای آسیایی است. علاوه بر این، شهروندان کره جنوبی با میانگین سرعت 15.7 مگابیت بر ثانیه، عنوان سریع ترین اینترنت قاره را از آن خود کرده اند. ژاپن با ضریب نفوذ ۷۹ درصد در مقام دوم قاره پهناور ایستاده است و میانمار با ضریب نفوذ یک درصدی اینترنت، پایین ترین جایگاه جدول رتبه بندی را به خود اختصاص داده است.

asia-internet-penetration-002-narenji-ir.jpg

از نظر تعداد کاربران هم چین با ۵۳۸ میلیون شهروند آنلاین، رتبه اول آسیا را در اختیار دارد و هند با ۱۲۱ میلیون نت‌وند در مقام دوم ایستاده است. We Are Social می گوید که سال ۲۰۱۲ بیش از ۱۰۲ میلیون نفر به تعداد شهروندان آنلاین آسیایی افزوده شده است، یعنی ۱۴ درصد رشد نسبت به سال گذشته.


asia-internet-users-003-narenji-ir.jpg

از نکات جالب این آمار می توان به محاسبه میزان آنلاین بودن قاره اشاره کرد. قاره آسیا طی سال گذشته در هر ماه، 1.7 میلیون سال آنلاین بوده است. البته ضریب نفوذ اینترنت در قاره هنوز از میانگین جهانی آن کمتر است. این مطالعه تعداد کاربران فیس بوک در آسیا را ۲۲۹ میلیون نفر تخمین می زند. از دیگر بخش های جالب این گزارش، تعداد تقریبی کابران موبایل در آسیا هستند که به 3.1 میلیارد نفر می رسند. همچنین گفته می شود که ۸۴۴ میلیون نفر از ساکنان این قاره از اسمارت فون استفاده می کنند.
   1391/7/20 12:51

خانه | راهنما | نقشه سایت | درباره ما | تماس با ما
طراحی وب با ParsCMS
تهران - میدان ولی عصر - خیابان شقایق - بن بست یکم - پلاک 4 - واحد 3 | کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به ممتاز رایانه می‌باشد.