logo-samandehi
فهرست سایت
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :

بدافزار خطرناک در کمین کاربران اسکایپ

بدافزار خطرناک در کمین کاربران اسکایپ

به گزارش سرویس امنیت و شبکه پایگاه خبری فن آوری اطلاعات ایران از فارس، کرم اینترنتی خطرناکی به تازگی کاربران نرم افزار تلفن اینترنتی اسکایپ را هدف قرار داده است. این کرم از طریق هرزنامه‌هایی برای کاربران ارسال می شود که اولین بار توسط شرکت امنیتی ترندمیکرو شناسایی شده است.

حملات یاد شده از روز دوشنبه آغاز شده و کاربران اسکایپ آن را تایید کرده اند. این افراد از دریافت پیام هایی حاوی لینک به سایت های آلوده خبر داده اند. پیام های یاد شده حاوی این سوال هستند: آیا این عکس جدید پروفایل شماست؟ در ادامه پیام هم آدرس لینک درج شده است.

در صورتی که افراد بر روی آن لینک کلیک کنند بدافزار Dorkbot که به NRGbot هم شهرت دارد بر روی رایانه های کاربران نصب می شود. Dorkbot باعث قفل شدن رایانه ها و رمزگذاری فایل های موجود در آن شده و در ادامه از کاربر می خواهد برای از بین رفتن مشکل ۲۰۰ دلار پرداخت کند.

هنوز مشخص نیست چه تعداد رایانه به این نوع بدافزار آلوده شده اند و عامل اصلی طراحی Dorkbot چه فرد یا افرادی هستند. از Dorkbot پیش از این در سال ۲۰۱۱ برای سرقت اطلاعات هم استفاده شده بود.

   1391/7/23 15:36

خانه | راهنما | نقشه سایت | درباره ما | تماس با ما
طراحی وب با ParsCMS
تهران - میدان ولی عصر - خیابان شقایق - بن بست یکم - پلاک 4 - واحد 3 | کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به ممتاز رایانه می‌باشد.