logo-samandehi
فهرست سایت
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :

دعوا بر سر حاکمیت بر اینترنت بالا گرفت، سایت ITU حین کنفرانس هک شد

دعوا بر سر حاکمیت بر اینترنت بالا گرفت، سایت ITU حین کنفرانس هک شد

دعوا بین حامیان اتحادیه جهانی مخابرات(ITU) یعنی چین و روسیه برای تسلط بیشتر دولت‌ها بر اینترنت از یک سو و امریکا و گوگل و حالا اتحادیه اروپایی علیه ITU بالا گرفته و امروز ششم دسامبر حین برگزاری کنفرانس، سایت ITU هک شد.
به گزارش ایتنا از خبرآنلاین، دوبی از سوم دسامبر تا پانزدهم میزبان ۱۹۳ کشور دنیا برای کنفرانس سران اتحادیه جهانی مخابرات است و دعواها بر سر لوایح و پشنهادات مطرح شده از سوی کشورها بالا گرفته است؛ طوری که امروز پنجشنبه ششم دسامبر ۲۰۱۲ سایت این نهاد هک شده (http://www.itu.int/en/Pages/default.aspx) و نسبت به سانسور اینترنت بعد از به‌دست گرفتن حاکمیت احتمالی آن توسط کشورها، هشدار داده شد.
گروه هکرهای ناشناس اعلام کرده بودند به سایت این سازمان حمله خواهند کرد.
این هک زمانی که گروه یک کمیته شماره ۵ در حال بررسی تعرفه‌ها و مالیات جهانی بر اینترنت بود به صورت حمله DDOS صورت گرفته و سایت از کار افتاد.(ITU Website Hacked - 2012-12-06 15:19:16 )
برخی کشورها برای جبران کاهش درآمدهای مخابراتی خود جهت توسعه زیرساخت‌های پهنای باند پیشنهاد گرفتن مالیات کشوری شده‌اند که این موضوع به مذاق امریکا (فیل ورور نماینده امریکا در کنفرانس) و شرکت‌های بزرگ اینترنتی خوش نیامده است.
جاشوآ پپرا از غنا که مسئول کمیته شماره ۵ است به صراحت گفته برای توسعه پهنای باند کشورهای افریقایی می‌توانند از اپراتورهای بین‌المللی مالیات بگیرند و این مالیات را خرج توسعه پهنای باند خود کنند.
   1391/9/19 12:54

خانه | راهنما | نقشه سایت | درباره ما | تماس با ما
طراحی وب با ParsCMS
تهران - میدان ولی عصر - خیابان شقایق - بن بست یکم - پلاک 4 - واحد 3 | کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به ممتاز رایانه می‌باشد.