logo-samandehi
فهرست سایت
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :

تلویزیونهای اینترنتی و ماهواره‌ای جایگزین تلویزیونهای کابلی

تلویزیونهای اینترنتی و ماهواره‌ای جایگزین تلویزیونهای کابلی

پیش‌بینی موسسات تحقیقاتی نشان می‌دهد که تا 4 سال آینده و با گسترش تلویزیونهای اینترنتی و ماهواره‌ای در جهان، درآمد حاصل از تلویزیونهای ماهواره‌ای از تلویزیون کابلی پیشی خواهد گرفت.
به گزارش مهر، موسسه Infonetics در گزارشی به بررسی خدمات تلویزیونهای تعاملی و بازار جهانی Pay-TV شامل تلویزیون کابلی، ماهواره‌ای و IPTV پرداخته و اعلام کرده است که در 6 ماهه نخست سال 2012 برغم وجود بحران اقتصادی در دو منطقه آمریکا و اروپا، شاهد رشد 9.4 درصدی در زمینه خدمات Pay-TV بوده‌ایم و ارزش این بازار در نیمه نخست سال جاری میلادی به 137 میلیارد دلار رسیده است.
پیش‌بینی‌های این موسسه تحقیقاتی حاکی از آن است که سال 2016 برای نخستین بار درآمد satellite TV از درآمد حاصل از تلویزیون کابلی پیشی خواهد گرفت.
براساس اعلام پژوهشگاه ارتباطات و فناوری اطلاعات و طبق پیش‌بینی موسسه Infonetics از سال 2011 تا 2016 خدمات Pay-TV در جهان به دلیل بازارهای نوظهوری چون برزیل، آرژانتین، مکزیک، روسیه، هند و چین به طور میانگین سالانه 7 درصد رشد خواهد داشت. همچنین براساس این گزارش آمریکای لاتین سریع‌ترین رشد را در خدمات Pay-TV دارد به نحوی که امسال با جهشی 23 درصدی به ارزشی بیش از 23 میلیارد دلار در این زمینه رسیده است.
تعداد مشترکان Pay-TV در جهان تا پایان سال 2012 به 719 میلیون خواهد رسید که نسبت به سال 2011 رشد 6 درصدی را داشته است. در حال حاضر نیز خدمات Telco IPTV با 19 درصد رشد نسبت به سال 2011، سریع‌ترین رشد را در بین خدمات Pay-TV از آن خود کرده است.
دو شرکت Verizon وAT&T در ایالات متحده شانه به شانه هم برای کسب سهم بیشتر در Telco IPTV حرکت می‌کنند و  France Télécom و Deutsche Telekom در اروپا و NTT و CTC در آسیا نیز به دنبال گسترش این فناوری هستند.
به گزارش مهر، بحران اقتصادی در دو بازار مهم جهان یعنی آمریکا و اروپا، موجب کاهش نرخ رشد تعداد مشترکان و درآمد تلویزیون کابلی شده است.
   1391/9/19 14:09

خانه | راهنما | نقشه سایت | درباره ما | تماس با ما
طراحی وب با ParsCMS
تهران - میدان ولی عصر - خیابان شقایق - بن بست یکم - پلاک 4 - واحد 3 | کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به ممتاز رایانه می‌باشد.