logo-samandehi
فهرست سایت
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :

کل اینترنت چه مقدار فضای فیزیکی اشغال می کند؟

کل اینترنت چه مقدار فضای فیزیکی اشغال می کند؟

شاید اینترنت را بتوان یکی از بی وزن ترین ایده ها در دنیای تکنولوژی دانست که ماهیتی ماورایی دارد: اینترنت به شکل همزمان همه جا هست و هیچ جا نیست. اما اگر شما قادر باشید آن را اندازه گیری کنید، فکر می کنید چه میزان فضای فیزیکی را اشغال خواهد کرد؟
Randall Munroe از سایت XKCD به شیوه جالبی این سوال را پاسخ گفته است:
به گزارش فاوانیوز به نقل از خوارزمی؛ از راه های زیادی می توان مقدار اطلاعات ذخیره شده در اینترنت را تخمین زد. اما اجازه دهید ما این کار را با شیوه جالب تخمین حداکثر تعداد ابزارهای ذخیره سازی فروخته شده تاکنون، انجام داده و اندازه اینترنت را تخمین بزنیم.
صنعت ابزارهای ذخیره سازی در هر سال تقریبا ۶۵۰ میلیون هارد دیسک تولید می کند که بسیاری از آنها مدل های 3.5 اینچی هستند. این به معنی تولید ۸ لیتر هارد دیسک در هر ثانیه است (منظور حجم اشغال شده توسط هارد درایوهای تولیدی است).
این بدان معنی است که تولیدات هارد دیسک در چند سال گذشته که از نظر تعداد رو به افزایش هم بوده و بخش قابل توجهی از ظرفیت ذخیره سازی اطلاعات جهانی را تشکیل می دهند، حداکثر می توانند یک تانکر نفت کش را پرکنند. پس اندازه اینترنت از گنجایش یک تانکر نفت کش کوچکتر است.
   1391/10/5 11:36

خانه | راهنما | نقشه سایت | درباره ما | تماس با ما
طراحی وب با ParsCMS
تهران - میدان ولی عصر - خیابان شقایق - بن بست یکم - پلاک 4 - واحد 3 | کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به ممتاز رایانه می‌باشد.