logo-samandehi
فهرست سایت
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :

آلودگی هوا باعث اختلال در شبکه تلفن همراه و اینترنت می‌شود

آلودگی هوا باعث اختلال در شبکه تلفن همراه و اينترنت می‌شود

آلودگی هوا نیز می‌تواند مانند برف و باران برروی کیفیت و سرعت اینترنت و یا شبکه ارتباطی کشور تاثیر بگذارد.
علی‌اکبر جلالی - استاد دانشگاه - در این باره گفت: شبکه‌های ارتباطی و به ویژه شبکه‌های بی‌سیم در دوره‌ای که آلودگی هوا افزایش پیدا می‌کند، به‌طور طبیعی دستخوش مشکل می‌شوند، چرا که آلودگی هوا هم مانند برف و باران موجب ناصافی و ایجاد اختلال در این شبکه‌ها می‌شود.
وی با بیان این‌که در چنین شرایطی گاه حتی تلویزیون هم دچار مشکل می‌شود و بینندگان در دسترسی به شبکه‌های مورد نظر با اختلال مواجه می‌شوند، افزود: البته این مشکل تنها به کشور ما مربوط نمی‌شود و در تمام دنیا شرایط این‌گونه است که تغییرات جوی برروی شبکه‌های ارتباطی تاثیر می‌گذارند.
جلالی در ادامه یاد‌آور شد: البته این موضوع را می‌توان از جنبه‌ی دیگر نیز مورد بررسی قرار داد و آن این‌که زمانی که به دلیل آلودگی هوا در کشور تعطیلی اعلام می‌شود، کاربران اینترنت به دلیل آنکه اوقات فراغت بیش‌تری دارند طبیعتا به میزان بالاتری از اینترنت استفاده می‌کنند که با توجه به محدود‌ بودن پهنای باند همین موضوع موجب ایجاد ترافیک و پایین آمدن سرعت می‌شود.
وی در پایان گفت: متاسفانه در کشور، پهنای باند اینترنت بسیار ناچیز است. به‌طور معمول کاربران اینترنت باید به سرعتی معادل 1.5 مگابیت در ثانیه دسترسی داشته باشند، اما در ایران شاید یک درصد از شهروندان هم به این سرعت دسترسی نداشته باشند و در چنین شرایطی با توجه به محدود‌ بودن پهنای باند طبیعی است در برخی موارد از جمله آلودگی هوا کاربران با مشکلاتی از این دست مواجه شوند.
   1391/10/11 11:02

خانه | راهنما | نقشه سایت | درباره ما | تماس با ما
طراحی وب با ParsCMS
تهران - میدان ولی عصر - خیابان شقایق - بن بست یکم - پلاک 4 - واحد 3 | کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به ممتاز رایانه می‌باشد.