logo-samandehi
فهرست سایت
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :

وزارت ارتباطات: هدف ما رسیدن به ضریب نفوذ ۵۰ درصدی است

وزارت ارتباطات: هدف ما رسیدن به ضریب نفوذ ۵۰ درصدی است


ضریب نفوذ اینترنت از 20 درصد گذشته، اما اهداف ما بیش از این ارقام و در حدود 50 درصد تا پایان برنامه پنجم توسعه است
به گزارش سیتنا پرس، علی اصغر انصاری معاون سازمان فناوری اطلاعات در نخستین روز از همایش رایانش ابری و کسب و کار اظهار داشت: بر اساس آمارهای مرکز متما بازدید از سایتهای ایرانی توسط کاربران داخلی تا 70 درصد افزایش یافته است.
وی در ادامه گفت: این امر نشان می دهد که بازار ایران رو به رشد بوده و همین موضوع توجه کشورهای خارجی را به سمت بازارهای ایرانی در حوزه کسب و کار الکترونیکی افزایش می دهد.
انصاری افزود: وزارت ارتباطات و فناوری اطلاعات در راستای توسعه شبکه ملی اطلاعات به دنبال ایجاد رایانش ابری در فضای عمومی است.
وی از ایجاد دیتا سنتر هایی به منظور مهاجرت به سمت رایانش ابری خبرداد و افزود: در گام اول به منظور بستر سازی این مرکز داده در حال ساخت و ساز است و پیش بینی می کنیم در سال جاری به بهره برداری برسد.
وی خاطر نشان کرد: برای راه اندازی دولت الکترونیک نیاز جدی به مهاجرت به سمت رایانش ابری را احساس می کنیم و در این بین از بخش خصوصی انتظار می رود بنا به صلاحدید خودشان اقدام به سرمایه گذاری در این خصوص نمایند.
وی در پایان خاطرنشان ساخت بهبود شاخصهای ارتباطی و افزایش صادرات غیر نفتی و توسعه کارآفرینی از جمله ضرورتهای مهاجرت به رایانش ابری کسب و کار است.
   1392/2/11 11:11

خانه | راهنما | نقشه سایت | درباره ما | تماس با ما
طراحی وب با ParsCMS
تهران - میدان ولی عصر - خیابان شقایق - بن بست یکم - پلاک 4 - واحد 3 | کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به ممتاز رایانه می‌باشد.