logo-samandehi
فهرست سایت
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :

افزایش سرعت اینترنت چین تا یک گیگابایت بر ثانیه تا سال ۲۰۲۰

افزایش سرعت اینترنت چین تا یک گیگابایت بر ثانیه تا سال ۲۰۲۰

دولت چین تصمیم گرفته است تا سال ۲۰۲۰ اینترنتی با سرعت یک گیگابایت بر ثانیه را در اختیار مردم کشورش قرار دهد. به گزارش وب‏‌سایت pcworld، چین تصمیم گرفته است تا سال ۲۰۲۰ سرعت اینترنت در کشور خود را تا ۱ گیگابایت بر ثانیه افزایش دهد. دولت این کشور قصد دارد سرعت اینترنت خود در مناطق روستایی را به ۱۲ مگابایت در ثانیه و سرعت اینترنت مناطق شهری را به ۵۰ مگابایت در ثانیه افزایش دهد. طبق این برنامه، سرعت اینترنت در شهرهای بزرگ و پیشرفته‏‌تر این کشور به ۱۰۰۰ مگابایت در ثانیه افزایش خواهد یافت.

بر اساس این گزارش، کشور چین بیشترین تعداد کاربر اینترنت در جهان را داراست. در حال حاضر متوسط سرعت اینترنت در این کشور ۷. ۱ مگابایت بر ثانیه است. این در حالی است که مثلاً در کره جنوبی متوسط سرعت اینترنت ۲. ۱۴ مگابایت بر ثانیه و در ژاپن ۷. ۱۱ مگابایت است. این رقم در آمریکا ۶. ۸ مگابایت است.

دولت چین اعلام کرده است قصد دارد تا سال ۲۰۲۰ خدمات پهن‏‌باندهای اینترنتی را به خانه بیش از ۴۰۰ میلیون خانواده ببرد. مقامات این کشور همچنین تصمیم گرفته‌‏اند شبکه‏‌های همراه ۳G و ۴G را نیز در دسترس ۸۵ درصد جمعیت خود قرار دهند. در حال حاضر فقط ۲۷ درصد از جمعیت این کشور از شبکه ۳G استفاده می‌‏کنند.

مقامات چین چندی پیش نیز اعلام کرده بودند قصد دارند با اتخاذ سیاست‏‌هایی صنعت آی تی را در کشور خود گسترش دهند. جلب سرمایه‏‌های بیشتر برای شرکت‏‌های آی تی از جمله راهکارهایی است که برای نیل به این هدف در نظر گرفته شده است.

   1392/7/2 15:11

خانه | راهنما | نقشه سایت | درباره ما | تماس با ما
طراحی وب با ParsCMS
تهران - میدان ولی عصر - خیابان شقایق - بن بست یکم - پلاک 4 - واحد 3 | کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به ممتاز رایانه می‌باشد.