logo-samandehi
فهرست سایت
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :

برنامه‌ای برای کاهش تعرفه اینترنت کاربران خانگی وجود ندارد

برنامه‌ای برای کاهش تعرفه اینترنت کاربران خانگی وجود ندارد

معاون وزیر ICT گفت: فعلا برنامه‌ای برای کاهش تعرفه اینترنت کاربران خانگی نداریم و حتی اگر اینترنت را به‌طور رایگان در اختیار شرکت‌ها قرار دهیم، مشترکان خانگی بیش از ۲۰ تا ۲۵ درصد کاهش هزینه نخواهند داشت.
به گزارش ایتنا از ایسنا، مدیر عامل شرکت ارتباطات زیرساخت کشور در نشست خبری عنوان کرد: لازم است تا پایان برنامه توسعه ۶۰ درصد از خانوارها و تمام کسب‌وکارها دسترسی به اینترنت پرسرعت داشته باشند و این موضوع وظیفه سنگینی را برعهده‌ ما قرار داده است.
محمود خسروی با بیان این‌که شرکت ارتباطات زیرساخت به عنوان متولی مادر شبکه ارتباطی محسوب می‌شود، بر لزوم توسعه این شرکت تاکید و خاطر نشان کرد: اگر زمانی توسعه و رشد این شرکت دچار مشکل شود، بقیه موارد هم به مشکل می‌خورد.

عضو هیئت مدیره شرکت ارتباطات زیرساخت در بخش دیگری از صحبت‌های خود به راه‌اندازی شبکه ملی اطلاعات اشاره کرد و گفت: تاکنون زیرساخت اصلی شبکه ملی اطلاعات را تا بیش از ۵۰۰ گیگابایت افزایش داده‌ایم که این ظرفیت دارای چهار درگاه اصلی است.

خسروی ادامه داد: در زمینه بین‌المللی هم برنامه‌های متعددی در دست داریم و این مسئله پیش از این به این شکل مورد توجه قرار نگرفته بود. اکنون ما در جلسات متعدد بین‌المللی حضور داریم و اقدامات متعددی را انجام داده‌ایم. علاوه بر این، تقاضا‌های بسیار زیادی برای تشکیل کنسرسیوم‌ها وجود داشته و اولین کنسرسیوم نیز چندی پیش با کشور‌هایی مانند عمان، روسیه تشکیل شده است.
وی در عین حال گفت: پیش از برنامه پنجم توسعه، ظرفیت ۱ STMحدود ۳۰مگابایت بود که اکنون این رقم به حدود ۴ گیگابایت رسیده است.
خسروی هم‌چنین به راه‌اندازی اولین کابل بین‌المللی بندر چابهار و عمان با مشارکت بخش خصوصی اشاره کرد و راه‌اندازی خط دیگری از بمبئی به ایران و در ادامه به آستاراخان روسیه را از دیگر برنامه‌های این شرکت برای آینده دانست.

 

   1391/5/17

خانه | راهنما | نقشه سایت | درباره ما | تماس با ما
طراحی وب با ParsCMS
تهران - میدان ولی عصر - خیابان شقایق - بن بست یکم - پلاک 4 - واحد 3 | کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به ممتاز رایانه می‌باشد.