logo-samandehi
فهرست سایت
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :

گزارش جدید از روند رشد اینترنت در جهان

گزارش جدید از روند رشد اینترنت در جهان

ارتباطات روزمره در این روزها دیگر وابستگی زیادی به اینترنت پیدا کرده است تا جایی که قطع اینترنت و سرعت کند آن در یک منطقه یا یک کشور می‌تواند به کند یا حتی متوقف‌ شدن روند رشد این کشور در بخش‌های مختلف منجر شود.
این در حالی است که ارتباطات اینترنتی به خصوص اینترنت پرسرعت روند رشد سریعی را در این سال‌ها طی کرده است و جدیدترین آمارهای منتشر شده در این زمینه هم نشان از ادامه رشد این ارتباطات در سال 2012 دارد. جدیدترین گزارش آماری منتشر شده از سوی موسسه تحقیقاتی Akamai در این زمینه نشان می‌دهد که میانگین جهانی سرعت اینترنت و استفاده از اینترنت پر سرعت در سرتاسر دنیا افزایش قابل قبولی داشته است.
این موسسه در هر فصل از سال اطلاعات مربوط به ترافیک اینترنت، وضعیت امنیت شبکه‌ها، اینترنت پرسرعت و ارتباطات موبایلی را از سرورهایش در سرتاسر دنیا جمع‌آوری کرده و با بررسی آنها گزارشی را منتشر می‌کند. Akamai حالا به تازگی گزارشی از وضعیت اینترنت و رشد آن در اولین فصل از سال 2012 را منتشر کرده است.
امنیت
این گزارش وضعیت امنیت شبکه‌های اینترنتی را در 182 کشور جهان بررسی کرده است. به این ترتیب مشخص شده است که کشور چین با در اختیار داشتن 16 درصد از کل ترافیک حملات امنیتی به شبکه‌های اینترنتی جهان، ناامن‌ترین کشور جهان از نظر امنیت اینترنت به حساب می‌آید. بعد از چین، دو کشور ایالات متحده آمریکا و روسیه به ترتیب جایگاه‌های دوم و سوم شبکه‌های اینترنتی ناامن دنیا را در اختیار دارند. این دو کشور در مجموع 18 درصد از ترافیک حملات اینترنت را در فصل اول امسال به خودشان اختصاص داده‌اند. به گفته کارشناسان میزان حملات اینترنتی در اولین فصل از سال 2012 نسبت به فصل چهارم سال 2011 رشد اندکی داشته است. این گزارش نشان می‌دهد که سهم کشورهای منظقه آسیای پاسیفیک و اقیانوسیه از حملات اینترنتی دنیا در فصل اول امسال 42 درصد بوده است. این سهم، اما برای کشورهای منطقه اروپا 35 درصد، آمریکای شمالی و جنوبی 21 درصد و آفریقا 5/1 درصد بوده است.


سرعت اینترنت

بر اساس گزارش منتشر شده از سوی موسسه Akamai، تعداد IP آدرس‌هایی که در فصل اول سال 2012 به سرورهای این موسسه در سرتاسر دنیا متصل شده‌اند، نسبت به فصل چهارم سال 2011 رشد 6درصدی داشته است. به این ترتیب علاوه بر افزایش میزان دسترسی کاربران جهان به ارتباطات اینترنتی، گویا سرعت اینترنت در سرتاسر دنیا هم در حال افزایش است. به این ترتیب متوسط سرعت اینترنت در جهان در این فصل به 6/
2 مگابیت بر ثانیه رسیده و متوسط حداکثر سرعت اینترنت تا 5/ 13 مگابیت بر ثانیه هم افزایش پیدا کرده است. در میان کشورهای جهان کره‌جنوبی همچنان با بیشترین سرعت اینترنت یعنی 7/ 15 مگابیت بر ثانیه، پر سرعت‌ترین اینترنت جهان را در اختیار دارد. البته از نظر متوسط حداکثر سرعت اینترنت هنگ‌کنگ با 3/ 49 مگابیت بر ثانیه در دنیا اول است. کارشناسان و تحلیل‌گران موسسه Akamai اینترنت با پهنای باند بالا یا High Broadband را به اینترنتی با سرعت 10 مگابیت بر ثانیه و بیشتر نسبت می‌دهند و اینترنت با پهنای باند متوسط یا Broadband را به اینترنتی با سرعت 4 مگابیت بر ثانیه و بیشتر می‌گویند. با این اوصاف میزان دسترسی به اینترنت با پهنای باند بالا (10 مگابیت بر ثانیه و بیشتر) با افزایش 19 درصدی در فصل اول امسال به 10 درصد در جهان رسیده است. کره جنوبی اما با دسترسی 53درصدی جمعیت کشورش به اینترنت با پهنای باند بالا در این زمینه هم پیشرو است.
میزان دسترسی جهانی به اینترنت با پهنای باند متوسط (4مگابیت بر ثانیه و بیشتر) هم در این فصل با افزایش 10 درصدی به 40 درصد از جمعیت دنیا رسیده است. در کره جنوبی 86 درصد از مردم به اینترنت با پهنای باند متوسط دسترسی دارند. Akamai اما در این گزارش به بررسی میزان دسترسی و رشد اینترنت با پهنای باند کم یا Narrowband که سرعتی برابر 256 کیلو بیت بر ثانیه یا کمتر دارد، نپرداخته است.
بر اساس این گزارش به طور کلی متوسط سرعت اینترنت در سطح جهان در فصل اول سال 2012 به 6/
2 مگابیت بر ثانیه رسیده که این میزان نسبت به فصل چهارم سال 2011 تا 14 درصد و نسبت به فصل اول سال 2011 تا 25 درصد رشد داشته است. در این فصل 24 کشور جهان متوسط سرعت اینترنت یک مگابیت بر ثانیه یا کمتر داشته‌اند. این در حالی است که تعداد این کشورها در فصل چهارم سال 2011 برابر 31 کشور بوده است. این موضوع نشان می‌دهد که دسترسی به اینترنت پرسرعت در کشورهای جهان در حال افزایش است.

این گزارش همچنین نشان می‌دهد که کشور لیبی با متوسط سرعت اینترنت 5/
0 مگابیت بر ثانیه، کم سرعت‌ترین اینترنت را در این فصل داشته است. جالب اینکه این میزان نسبت به فصل چهارم سال 2011 رشد 75 درصدی هم داشته است.


   1391/5/22

خانه | راهنما | نقشه سایت | درباره ما | تماس با ما
طراحی وب با ParsCMS
تهران - میدان ولی عصر - خیابان شقایق - بن بست یکم - پلاک 4 - واحد 3 | کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به ممتاز رایانه می‌باشد.