logo-samandehi
فهرست سایت
ورود اعضا
نام کاربری :
کلمه عبور :

جزئیات عضویت در پست الکترونیک ایران اعلام شد

جزئیات عضویت در پست الکترونیک "ایران" اعلام شد

به دنبال ارسال نامه‌ وزیر ارتباطات به دستگاههای اجرایی برای ممنوعیت استفاده از ایمیلهای خارجی، جزئیات نحوه عضویت در پست الکترونیکی بومی "ایران" به عنوان یکی از سرویس دهندگان ایمیل داخلی اعلام شده است.
پدیده پست الکترونیک (ایمیل یا رایانامه) که برای ارتقا و ایجاد بهره‌وری در زندگی انسان بوجود آمده براساس تحقیقات منتشرشده در رده تکنولوژی‌هایی قرار می گیرد که مسبب‌ تغییر و تحولات اجتماعی شده‌اند؛ براین اساس در ایران نیز با گذشت زمان و افزایش ارتباطات دجیتال و نیازمندی به ارتباطات به شدت نیازمندی به سرویس هایی زیرساختی از این جنس گسترش یافته است.
ورود به پست الکترونیکی "ایران" از طریق نشانی اینترنتی mail.iran.ir امکان پذیر است و متقاضیان برای درخواست ایجاد حساب کاربری با ورود به این صفحه و انتخاب گزینه "کاربری جدید" باید فرم الکترونیکی مربوط به ایجاد پست الکترونیکی را تکمیل و ارسال کنند.
در این فرم الکترونیکی علاوه بر وارد کردن نام کاربری و رمز عبور پیشنهادی متقاضی باید نسبت به درج نام و نام خانوادگی، کد ملی، کدپستی و نشانی محل زندگی و یا نشانی و کدپستی دستگاه محل خدمت و نام سازمان مربوطه، شماره تلفن ثابت و همراه اقدام کند.
پس از این مرحله، پست الکترونیکی متقاضی بررسی شده و فعالسازی پست الکترونیکی ایران 24 ساعت پس از ثبت نام صورت می گیرد؛ براین اساس کاربر می تواند با وارد کردن نام کاربری و رمز عبور وارد صندوق پست الکترونیکی ایران شود.
تغییر زبان صندوق پست الکترونیکی "ایران" به تمامی زبانهای زنده دنیا و نیز امکان جستجوی ایمیل ها در محیط پست الکترونیکی از جمله امکانات ایمیل "ایران" است. در همین حال محدودیتی در فضای استفاده از ایمیل ایران به لحاظ حجم پستهای الکترونیکی وجود ندارد و ایمیل کاربران با پسوند iran.ir فعال خواهد شد.
امکان استفاده رایگان از فضای پست الکترونیک و دسترسی سریع و آسان به آن از دیگر مزایایی است که این ایمیل بومی دارد و دست اندرکاران آن در سازمان فناوری اطلاعات معتقدند که در صورت استقبال کاربران از ایمیل "ایران" امکان رقابت این پست الکترونیکی با سایر ایمیل های داخلی و حتی ایمیل های خارجی وجود دارد.
براین اساس رئیس سازمان فناوری اطلاعات ایران در آخرین آمار خود شمار مشترکان این سرویس را بالغ بر 150 هزار نفر اعلام کرد و در گفتگو با مهر از برنامه های این سازمان برای توسعه ایمیل های بومی با میزبانی داخلی خبرداد.

   1391/5/24

خانه | راهنما | نقشه سایت | درباره ما | تماس با ما
طراحی وب با ParsCMS
تهران - میدان ولی عصر - خیابان شقایق - بن بست یکم - پلاک 4 - واحد 3 | کلیه حقوق این سایت محفوظ و متعلق به ممتاز رایانه می‌باشد.